Aktualności

44 85 thumb

Koalicja śródmiejskich Rad Osiedli: start!

01.09.2015
5 śródmiejskich Osiedli powołało nieformalną koalicję, której celem ma być rozwiązywanie wspólnych problemów. Zobacz, co chce zmienić nowa "śródmiejska koalicja"!

5 Osiedli, które weszły w skład koalicji, to: Osiedle Stare Miasto, Św. Łazarz, Jeżyce, Wilda oraz Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria. Są to sąsiednie względem siebie osiedla, zlokalizowane najbliżej centrum miasta.

Jak deklarują, położenie geograficzne to nie jedyny wspólny mianownik: – Te osiedla mają często bardzo podobne problemy, interesy i podobne pomysły na ich rozwiązanie. Osiedla te mają podobną strukturę, zabudowę, problemy związane z miejscami parkingowymi, brakiem przestrzeni publicznym czy obumieraniu ulic. Pomyśleliśmy, że warto wymieniać się doświadczeniami i wspólnie działać - deklaruje w rozmowie z portalem onet.pl Filip Schmidt, przewodniczący Zarządu Osiedla Jeżyce.

Jak się okazuje, pojawiły się już pierwsze efekty współdziałania radnych osiedlowych. Koalicja podjęła uchwałę w sprawie utworzenia naziemnych przejść dla pieszych na przebudowywanym rondzie Kaponiera. Osiedlowi radni nie są zadowoleni z aktualnego projektu przebudowy głównego poznańskiego węzła komunikacyjnego. - Ta komunikacja nie jest tam optymalnie zorganizowana. Kaponiera jest bramą, miejscem na styku Jeżyc z centrum i pośrednio z Łazarzem. Niebawem powstanie tutaj nowy biurowiec Bałtyk. Ludzie powinni mieć jak najkrótszą drogę, by móc się poruszać. Do tego nadają się miejsca naziemne, a nie tunele i przejścia podziemne – twierdzi w rozmowie z portalem onet.pl Filip Schmidt.

Źródło: www.wiadomosci.onet.pl/poznan/

Osiedla:

Poznań

« Wróć do listy wszystkich aktualności